Kontakt

Adress

Tapiola Sinfonietta 
Esbo kulturcentrum
PB 3262, 02070 ESBO STAD
Kulturplats 2, 02100 ESBO

e-post: tapiola.sinfonietta@espoo.fi
telefon (växel): (0)9 816 21

Administration

Intendent Juha Ahonen, tjl. t.o.m. 16.2.2020
Anna Jaskiewicz, tf.
040 620 6051
anna.jaskiewicz@espoo.fi

Marknadsplanerare Helena Ruhkala
040 514 0358
helena.ruhkala@espoo.fi

Producent Miina Sivula
046 877 2299
miina.sivula@espoo.fi

Producent Laura Clewer (abonnemangskonserter) t.o.m. 16.2.2020
laura.clewer@espoo.fi

Notarkivarie Hanna Paananen
046 877 1888
hanna.paananen@espoo.fi

Orkesterkoordinaator Susann Holmberg
043 825 0833
susann.holmberg@espoo.fi

Inspicient Jukka Kauppi
050 526 0316
jukka.kauppi@espoo.fi

Byråassistent Arleena Torkko
043 825 9606
arleena.torkko@espoo.fi

Civiltjänstgörare Tuomas Hokkanen
043 825 9604
tuomas.hokkanen@espoo.fi

Photo: Olli Häkämies