Espoo-päivän esiintymiset

perjantai 28.8.2020 00.00 Espoo-päivän konsertteja
Ilmaiskonsertteja 26.-29.8. klo 10-22 Tapiola, Leppävaara ja Niittykumpu
perjantai 28.8.2020 00.00 Ilmaiskonsertteja 26.-29.8. klo 10-22 Tapiola, Leppävaara ja Niittykumpu

Tapiola Sinfoniettan yhtyeet valloittavat Espoo-päivänä 28.-29.8.2020 mm. Kauppakeskus Ainoan, Näyttelykeskus WeeGeen ja Gallows Bird -ravintolan esiintymislavat.

Katso alta tarkempi ohjelma ja tule kuuntelemaan!

PERJANTAI 28.8.2020
Klo 13 AINOA, Food Garden
Susanne Helasvuo, viulu
Janne Aalto, sello
Reinhold Glièren duoja

Timo Holopainen, viulu
Leena Tuomisto-Saarikoski, viulu
Jukka Mertanen, viulu
Päivi Rissanen, viulu
G.P. Telemann: Konsertto neljälle viululle

Tapiola Brass:
Tero Toivonen, käyrätorvi
Ilkka Hongisto, käyrätorvi
Antti Räty, trumpetti
Janne Ovaskainen, trumpetti
Antti Rislakki, lyömäsoittimet

Klo 13.30 Leppävaaran elä- ja asu seniorikeskus 
Pasi Pihlaja, käyrätorvi (soittaa ulkona)

Klo 14 AINOA, keskusaukio 2. kerros
Anni Haapaniemi, oboe
Marja Talka, oboe
Olli Leppäniemi, klarinetti
Jaakko Luoma, fagotti
Bridget Allaire-Mäki, fagotti
W.A. Mozart: Puhallindivertimentoja

Tiina Paananen, viulu
Maarit Kyllönen, viulu
Salla Mertsalo, viulu
Päivi Rissanen, viulu
G.P. Telemann: Konsertto neljälle viululle

Klo 14 WeeGee, Lumiere-ravintola
Jukka Rantamäki, viulu
Kati Rantamäki, viulu
Tuula Saari, alttoviulu
Jukka Kaukola, sello

Klo 14.30 Leppävaaran elä- ja asu seniorikeskus
Pasi Pihlaja, käyrätorvi (soitto ulkona)

Klo 15 WeeGee, Lumiere-ravintola
Hanna Juutilainen, huilu
Sari Deshayes, viulu
Aleksandra Pitkäpaasi, viulu
Mikko Pitkäpaasi, sello
Joseph Haydnin ja Panu Pärssisen teoksia

Klo 15 AINOA, keskusaukio 2. kerros
Meri Englund, viulu
Mervi Kinnarinen, viulu
Jussi Tuhkanen, alttoviulu
Ulla Soinne, alttoviulu
Riitta Pesola, sello
W.A. Mozart: Jousikvintetto C-duuri 1. osa

Janne Saari, alttoviulu
Pasi Kauppinen, alttoviulu
Tuula Saari, alttoviulu
Ulla Soinne, alttoviulu
Ilona Rechardt, alttoviulu
Ikivihreitä kappaleita

LAUANTAI 29.8.2020
Klo 21.30 Gallows Bird, Niittykumpu
Shit Kickers:
Heljä Räty, huilu
Panu Pärssinen, kontrabasso
Ilkka Hongisto, banjo & kitara
Maarit Kyllönen, viulu
Tiina Paananen, viulu

Taiteilijat

Ohjelma

Musiikkia moneen makuun: klassisesta kansanmusiikin kautta ikivihreisiin

Palvelut

Näytä kaikki konsertit